Strona główna >> Aktualności >> Pompa ciepła Vaillant flexoTHERM exclusive – NOWOŚĆ 2016

W 2016 roku Vaillant wprowadza do swojej oferty nową linię pomp ciepła typu flexoTHERM i flexoCOMPACT z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. . Energię pompa może pobierać z ziemi, powietrza lub wody.

W nowych urządzeniach zastosowano sprężarkę z technologią wtrysku pary EVI, która zapewnia niezwykle wysoką sprawność przy niskich temperaturach dolnego źródła. W obiegu ziębniczym zastosowano dwa elektroniczne zawory rozprężne. W efekcie czego pompa ciepła może produkować wodę o temperaturze do 65ºC bez udziału grzałki elektrycznej.

Wpływa to korzystnie na podniesienie efektywności energetycznej pompy, zwiększeniu ulega współczynnik SCOP i COP. Dla pompy VWF88/4 wg normy EN 14825 SCOP=5,71 , COP=5,1.

Nowe urządzenia spełniają podwyższone wymagania dyrektywy ErP/ELD 2019. W trybie ogrzewania pompy ciepła posiadają etykietę A++ (Od 2019 roku etykieta A+++ automatycznie osiągnięta), w trybie ładowania zasobnika etykietę A.

Vaillant flexoTERM

SoundSafe zapewnia dodatkowe wyciszenie urządzenia. Poprawiono izolację akustyczną jednostki wewnętrznej oraz w przypadku pomp powietrznych, jednostki zewnętrznej. Co ważne, zmieniono również charakterystykę dźwięku tak, by pompa pracowała na tych samych przyjemnych częstotliwościach co np. lodówka.

Vaillant przez Internet

Pojawiły się aplikacje dla urządzeń z systemem iOS lub Android umożliwiające zarządzanie instalacją przez Internet:

  • multiMATIC App – darmowa aplikacja mobilna, przeznaczona do współpracy z regulatorem multiMATIC VRC 700
  • mobilDIALOG – strona internetowa dla użytkowników systemów grzewczych wyposażonych w inny regulator niż multiMATIC VRC 700. W tym przypadku Vaillant  gwarantuje darmowy dostęp na stronę internetową!
  • profilDIALOG – strona internetowa przeznaczona dla serwisantów i instalatorów opiekujących się urządzeniem grzewczym.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla użytkownika jak i instalatora/serwisanta, który w ten sposób ma szybki dostęp do stanu instalacji i może zdalnie zarządzać temperaturą w danym budynku.

Warunkiem korzystania z usługi mobilDIALOG jest posiadanie w instalacji grzewczej kompatybilnego regulatora (zewnętrznego lub wbudowanego).

Moduł VR 900 dostępny jest dla Firm Autoryzowanych u Regionalnych Koordynatorów Serwisu Vaillant.

http://www.vaillant.pl/profesjonalisci/serwis/vr-900-modu-komunikacji-in...

Aplikacje pozwalają na kontrolę pracy sytemu, intuicyjną obsługę funkcji ogrzewania i chłodzenia oraz ewentualnie rekuperacji. W obrazowy sposób przedstawiają uzyski energetyczne z energii odnawialnej.

 

Vaillant zapewnia bezpłatny dostęp do aplikacji dla użytkowników indywidualnych przez co najmniej 6 lat.

 

Nowe pompy flexoTHERM i flexoCOMPACT mają możliwość pracy w trybie chłodzenia aktywnego i pasywnego. Dzięki modułom VWZ NC do chłodzenia pasywnego, ciepło pobierane z budynku może być przekazywane bezpośrednio do dolnego źródła. Jest to ekonomiczny sposób na schłodzenie budynku w upalne dni bez udziału sprężarki.

W przypadku wbudowanej opcji chłodzenia aktywnego pompa ciepła pracuje jak typowy klimatyzator. Produkuje zimną wodę do instalacji dzięki pracy sprężarki. Jest to szybszy sposób, jednak posiada pewne ograniczenia odnośnie dolnego źródła. Nie można wykorzystać go w przypadku kolektorów poziomych, ze względu na możliwość miejscowego przegrzania gruntu.

Nowy regulator multiMATIC 700 to centralny system sterowania wszystkimi urządzeniami marki Vaillant, kotłami, pompami ciepła i rekuperacją z jednego miejsca w domu. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze zapewnia wysoki komfort użytkowania instalacji.

MultiMATIC 700 zwiększa współczynnik efektywności energetycznej zestawu o 4%, co przekłada się na dodatkowe oszczędności. Dzięki funkcji triVAI, system zawsze wybiera optymalne źródło energii. Wystarczy wprowadzić koszt energii dla poszczególnego urządzenia, a regulator zadecyduję czym najbardziej opłaca się grzać w danej chwili.

Etykieta „Green iQ” dla najbardziej inteligentnych i zrównoważonych pomp ciepła Vaillant.

 

Szybki kontakt

Sklep – Technika grzewcza i sanitarna
ul. Wybickiego 74/1,
87-100 Toruń

tel/fax: 56 655 21 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9.00-15.00
sobota: ZAMKNIĘTE

Dział handlowy:
Hanna Korol
tel.kom.: 601 494 041

Dział techniczny:
Sławomir Korol
tel.kom.: 605 744 040